Izabela Derewicz-Czupryniak - psychoterapia i coaching

 

 Pomagam rodzinom, parom i indywidualnym  osobom ( dzieci, młodzież i dorośli), które cierpią  z powodu trudności i problemów emocjonalnych m.in. takich jak: kryzysy w związku, trudności wychowawcze z dzieckiem, zaburzenia nerwicowe (lękowe, moczenie nocne), zaburzenia psychosomatyczne, obniżenie nastroju (depresje, próby samobójcze), zaburzenia osobowości, odżywiania,  inne problemy okresu dzieciństwa i dorastania. Wspieram osoby doświadczające trudności w relacji z rodziną czy inną grupą społeczną, niezadowolone z dotychczasowego stylu życia oraz  chcące rozwijać się osobiście i zawodowo (coaching, mentoring, szkolenia, doradztwo).

 

Psychoterapię par, małżeństw i rodzinną prowadzę w nurcie eriksonowskim poszukując zasobów klientów, koncentrując się na celach i rozwiązaniach. Wykorzystuję takie metody jak: metafory, anegdoty, hipnozę eriksonowską, zadania terapeutyczne i doświadczenia oraz pracę na relacji. Zależnie od problemu zgłaszanego przez klienta indywidualnego, jego możliwości rozwojowych i doświadczenia stosuję techniki i metody pracy zaczerpnięte z różnych szkół psychoterapeutycznych- podejście integracyjne. Ważne dla mnie w terapii jest to, aby po jej zakończeniu klient nie tylko miał świadomość problemu i umiał rozpoznawać swoje wewnętrzne mechanizmy odpowiedzialne za jego powstawanie, ale przede wszystkim, żeby opanował umiejętność dystansowania się do tego i dokonał zmiany. Prowadzę też sesje coachingowe, gdzie  celem jest poprawa jakości życia klienta w życiu osobistym czy zawodowym.

                                                                 

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim w 1990 r. Kształciłam się w  Szkole Trenerów Edukacyjnych „Sieć” przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym, Ośrodku Psychoterapii Krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu problemu w Krakowie oraz odbyłam dwuletni staż terapeutyczno-treningowy-Szkołę terapeutyczną w Ośrodku Twórczości Pedagogicznej w Warszawie. Jestem absolwentką Studiów Podyplomowych z doradztwa zawodowego w Lubliniecoachem z certyfikatem International Coaching Community oraz nauczycielem dyplomowanym  MENiS,  gdyż od wielu lat pracuję w PPP nr 2 w Gdyni. Brałam udział w licznych kursach dokształcających. Nadal szkolę się w Polskim Instytucie Eriksonowskim, gdzie zdobywałam umiejętności z zakresu psychoterapii par i małżeństw "Podróż na Squaw Peak"(opiekun Krzysztof Klajs), a aktualnie poszerzam wiedzę i doświadczenie w Studium Terapii Rodzin. Swoją pracę poddaję systematycznej  superwizji - aktualnie w nurcie eriksonowskim.

 

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam przede wszystkim w poradni psychologicznej, gabinecie prywatnym, który prowadzę od 20-tu lat i w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni. Pracowałam w Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych w Gdyni,  w Ośrodku Doradztwa i Treningu Kierowniczego w Gdańsku,  w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Gdyni, w Centrum Szkoleń „Kontakt” w charakterze szkoleniowca, trenera biznesu i coacha. Realizowałam  szereg projektów szkoleniowych dla szkół i przedszkoli.

Prywatnie jestem w związku małżeńskim, mam dwoje dorosłych i samodzielnych dzieci. Spędzam czas w  kontakcie z naturą, gdyż kocham wędrówki wysokogórskie, żeglarstwo, jazdę na rowerze i narciarstwo. Chętnie ćwiczę jogę, tańczę oraz uwielbiam robić zdjęcia, a potem wspominać i cieszyć się chwilami zatrzymanymi w kadrze.

                                          

 Moj telefon: +48 605 07 22 44.

 

 Jeśli nie odbieram, to prawdopodobnie prowadzę sesję. Proszę napisz esemesa ( oddzwonię) lub zadzwoń w innym terminie. Prowadzę też psychoterapię i sesje coachingowe online, jeżeli jest problem z dojazdem do gabinetu.

 

 

 

ALL CONTENT COPYRIGHT © 2012 Gdyńska Grupa Terapeutów i Trenerów Pozycjonowanie Poznań